Yıldırım Alçıpan
Alçıpan standart ya da özel boyutlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Ortası alçı olup her iki yüzü karton kaplıdır. Günümüzde bu sistemler, genellikle inşaatı tamamlanan binaların içinde, yerden duvara kadar olan yerleri kaplamak için yararlanılır.

Yıldırım Alçıpan Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Alçıpan standart ya da özel boyutlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Ortası alçı olup her iki yüzü karton kaplıdır.

Günümüzde bu sistemler, genellikle inşaatı tamamlanan binaların içinde, yerden duvara kadar olan yerleri kaplamak için yararlanılır. Bugün en çok kullanılan türleri şöyledir;

 1. Normal alçıpanlar: Genellikle beyaz tahta olarak adlandırılan normal alçıpanlar, evlerde ve ticari projelerde tavan ve duvarlarda kullanılan en yaygın tiptir.

 2. Küfe dayanıklı alçıpanlar: Genellikle yeşil tahta olarak adlandırılan küflenmeye dayanıklı alçıpanlar, normal alçıpandan daha kalın bir kağıt destekle yapılır ve ekstra neme dayanıklılık için balmumu ile kaplanır.

 3. VOC emici alçıpan: Nispeten yeni bir ürün olan VOC emici alçıpanlar, kimyasalları ve diğer uçucu organik bileşikleri yakalar ve bunları alçıpanın içinde hapsederek etkisiz hale getirir. Bu kimyasallar diğer yapı malzemelerinden ve her gün kullandığımız temizlik ürünlerinden gelmektedir.

 4. Ses yalıtımlı alçıpanlar: Tüm alçıpanlar ses geçirmezlik nitelikleri olsa da, ses geçirmez alçıpanlar, ses iletim sınıfını normal alçıpanın üzerine çıkarmak için ek ahşap lifi, alçı ve polimerler ekler.

 5. Yangına dayanıklı alçıpanlar: Özel yangına dayanıklı alçıpanlar, garajlarda ve bodrumlarda, yangına neden olabilecek ekipmanların çevresinde kullanılır.Yangının ilerlemesini yavaşlatan ve normal alçı kadar hızlı yanmayan cam elyafı içerir.İki tür yangına dayanıklı alçıpan vardır.

Yıldırım Alçıpan, yaşam alanlarına ve iş yerlerine bu çözümleri özel olarak sunmaktadır. Yeniliğe önem vererek hizmetlerini sürekli geliştiren firmamız, her zaman modern sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Alçıpanın Avantajları Nelerdir?

Alçıpan ne işe yarar? Doğru yapılan sistemler, yaşam alanlarına ve iş yerlerine pek çok özelik katar. Faydaları temel olarak şu şekilde gösterilebilir;

 1. Alçıpanlar, sıradan sıvaya göre daha kaliteli, daha güçlü ve dayanıklıdır.

 2. Alçıpanın montajı ayrıca sıva montajından daha hızlı ve kolaydır.

 3. Alçıpanın dayanıklılığı son derece dikkat çekicidir. Duvarların daha uzun süre dayanmalarını sağlar.

 4. Alçıpan özelleştirilebilir ve belirli ihtiyaçları ve alanları karşılamak için kolayca değiştirilebilir.

 5. Gerektiğinde sökebilir, kesebilir, değiştirebilir ve yenileyebilirsiniz.

 6. Ateşe ve suya karşı en büyük savunma sistemi görevi görür.

 7. Ultra anti-alevlenme özelliği ile duvarlarınızı yangından zarar görme ihtimalinden kurtarır.

 8. Alçıpan uygun maliyetli, dayanıklı ve kalıcıdır.

 9. Alçıpanı kalıcı olarak kurabileceğiniz gibi geçici olarak da kurabilirsiniz.

Firmamız, alanında birinci sınıf malzemeleri kullanarak, uzun süre kullanışlı çözümler üretmektedir.

Alçıpan Duvara Nasıl Yapıştırılır?

Alçıpan nasıl yapılır? Bu sistemlerin uygulaması son derece basittir. Kısa sürede sorunsuz şekilde tamamlanabilir. Böylece yaşam alanını veya iş yerini eskisi gibi kullanma olanağı sağlar.

İlk olarak profiller, zemin ve tavana montaj edilmektedir. İskelet yapı oluşturulduktan sonra, profiller arasına alçıpanlar dübel ve özel malzemeler ile yapıştırılır.

Alçıpan Nerelerde Kullanılabilir?

Alçıpan kullanım alanları oldukça geniştir. Bu bakımdan sadece asma tavanlar veya duvarlar ile sınırlı değildir. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre şu gibi alanlarda da kullanım gerçekleştirilebilir;

 1. Oda seperatörü

 2. Odaların estetik yapısını değiştirme

 3. Korkuluk

 4. Duvara niş uygulamaları

 5. Tavana yarı açık raf yapılması

 6. Aydınlatma sistemlerini dekoratif şekilde gizlemek

 7. Odada işlevsel bölümler oluşturmak

 8. Evde ya da iş yerinde yeni bir oda oluşturmak

Yıldırım Alçıpan, tüm bu uygulamaları profesyonel şekilde yapmaktadır. Firmamız ihtiyaçlarınıza göre hareket ederek, aradığınız çözümleri almanıza yardımcı olmaktadır. Kaliteden ödün vermeden, en uygun fiyatlar teklif edilmektedir. Eğer yapılarda bu malzemeyi kullanmak istiyorsanız, iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.