Gürsu Alçıpan
Alçıpan malzemeler her iki yüzü karton kaplı, ortasında alçı bulunan malzemelerdir. Düzgün yüzeyli olup standart veya müşterilerin isteklerine göre imal edilebilmektedir. Sadece evlere değil, aynı zamanda iş yerlerine de sağlanmaktadır. Her müşterinin ihtiyaçları değişiklik gösterdiği için modeller kendi içinde farklılık göstermektedir.

Gürsu Alçıpan Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Alçıpan malzemeler her iki yüzü karton kaplı, ortasında alçı bulunan malzemelerdir. Düzgün yüzeyli olup standart veya müşterilerin isteklerine göre imal edilebilmektedir. Sadece evlere değil, aynı zamanda iş yerlerine de sağlanmaktadır.

Her müşterinin ihtiyaçları değişiklik gösterdiği için modeller kendi içinde farklılık göstermektedir. Ancak genel anlamda malzemeler özellikleri ile birlikte şöyledir;

 1. Normal alçıpanlar: Evlerde ve ticari projelerde kullanılan bu modeller genellikle duvar ve tavanlarda yararlanılır. Piyasada beyaz tahta olarak da bilinmektedir.

 2. Küfe dayanıklı alçıpanlar: Küflenmeye karşı dayanıklı yapıda olan modellerdir. Kalın bir kağıtla desteklenir. Bunun dışında neme karşı da dayanıklı olması için balmumu ile kaplanmaktadır. Piyasada yeşil tahta olarak da bilinir.

 3. VOC emici alçıpanlar: Kimyasal ve diğer uçucu malzemeleri almaktadır. Böylece etkisiz hale gelmelerini sağlar. Bu kapsama yapı malzemelerinden temizlik ürünlerine kadar birçok şey girer. Piyasada yeni bir üründür.

 4. Ses yalıtımlı alçıpanlar: Ekstra ahşap lifine, alçı ve polimere sahip olan bu modeller, normal alçıpana göre yüksek ses yalıtımına sahiptir.

 5. Yangına karşı dayanıklı alçıpanlar: Özellikle yangına neden olabilecek ortamlarda ve malzemelerin yakınlarında kullanılır. Bunun dışında garaj ve bodrumlarda da kullanılır. Kaliteli cam elyaf kullanıldığı için yüksek dayanıklılığa sahiptir.

Bunların her biri yapılara özel bir şekilde sunulabilmektedir. Gürsu Alçıpan olarak çalışan Ceyhan Yapı, kurumsal ve profesyonel çözümler üretir. Sizlere kalıcı sonuçlar verebilmek için kendini sürekli yenilemektedir.

Alçıpan Malzemeler Hangi Avantajlara Sahip?

Alçıpanlar doğru bir şekilde kullanılırsa yapılara pek çok avantaj getirir. Bunlar hem estetik hem de işlevsel anlamdadır. Eğer alçıpan ne işe yarar merak ediyorsanız, şu gibi artılara sahiptir;

 1. Sıvalar ile karşılaştırıldıklarında daha güçlü ve kaliteli bir yapıya sahiptir.

 2. Uygulamalar hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 3. Dayanıklılığı yüksek seviyede olduğu için duvarların uzun süre rahat şekilde kullanılmasını sağlar.

 4. Müşterilere göre özel bir şekilde sunulabilir. İhtiyaçlara göre şekillendirilmesi oldukça kolaydır.

 5. Gereksinim olduğunda sökülmesi veya tekrar şekillendirilmesi mümkündür.

 6. Ateş ve suya karşı dayanıklılığı yüksektir.

 7. Yangından zarar görme ihtimali düşüktür.

 8. Kalıcı çözümler teklif etmekte olup uygun maliyetlidir.

Ancak gerekiyorsa geçici çözümler de teklif edilebilmektedir. Ceyhan Yapı alçıpanları müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirerek, kaliteli çözümlere ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Alçıpan Nasıl Uygulanır?

Alçıpan nasıl yapılır? Bu sistemler yapılara özel bir şekilde oluşturulur. Dolayısıyla öncelikle iletişime geçilmesi, ardından ortamın keşfedilerek ölçü alınması gerekir. Müşterilerin istekleri de sorulduktan sonra buna özel çözümler teklif edilmektedir.

Alçıpan paneller üretildikten sonra zemin ve tavana montajı gerçekleştirilir. İskelet tamamlandıktan sonra yalnızca profillerin arasına uygulanmaktadır. Burada dübel ve özel malzemelerden yararlanılır.

Böylece sistem kolay ve basit bir şekilde, uzun süre gerekmeden tamamlanır. Yapı da böylece tekrar kullanıma başlayabilir.

Alçıpan Sistemlerin Kullanım Alanları Nasıl?

Alçıpanlar kullanım şekli fark etmeksizin her yapıda tercih edilebilir. Genel anlamda alçıpan kullanım alanları şu şekilde olabilir;

 1. Korkuluk

 2. Duvara niş uygulamaları

 3. Asma tavanlar

 4. Duvarlar

 5. Tavana yarı açık raf yapılması

 6. Aydınlatma sistemlerini dekoratif şekilde gizlemek

 7. Odada işlevsel bölümler oluşturmak

 8. Evde ya da iş yerinde yeni bir oda oluşturmak

 9. Oda seperatörü

 10. Odaların estetik yapısını değiştirme

Ceyhan Yapı, alçıpan panelleri profesyonel ekipleri ile yapmaktadır. Tüm hizmetlerimiz müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmektedir. Böylece ihtiyaca kesin ve kalıcı cevaplar sunulmaktadır. Firmamız kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatları teklif etmektedir.

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.