Kestel Alçıpan
Alçıpan sistemleri, standart veya müşterilerin ihtiyaçlarına özel şekilde üretilebilen plakalardır. Düzgün yüzeyli, ortası alçı, her iki yüzü karton kaplı yapıdadır. Hem yaşam alanlarına hem de iş yerlerine sunulabilmektedir. Alçıpanlar, günümüzde farklı modellere sahip şekilde sunulmaktadır.

Kestel Alçıpan Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Alçıpan sistemleri, standart veya müşterilerin ihtiyaçlarına özel şekilde üretilebilen plakalardır. Düzgün yüzeyli, ortası alçı, her iki yüzü karton kaplı yapıdadır. Hem yaşam alanlarına hem de iş yerlerine sunulabilmektedir.

Alçıpanlar, günümüzde farklı modellere sahip şekilde sunulmaktadır. En çok tercih edilenler aşağıda olduğu gibidir;

 1. Normal alçıpanlar: Beyaz tahta olarak da isimlendirilen bu malzemeler, özellikle evlerde ve ticari projelerde kullanılmaktadır. Sıklıkla duvar ve tavanlarda yararlanılır.

 2. Küfe dayanıklı alçıpanlar: Yeşil tahta olarak da isimlendirilmektedir. Küflenmeye daha dayanıklı bir yapıdadır. Daha kalın bir kağıt destekle imal edilmektedir. Balmumu ile kaplanarak, ekstra neme dayanıklılık kazandırılır.

 3. VOC emici alçıpanlar: Yeni bir ürün olan bu malzemeler, kimyasal ve diğer uçucu organikleri yakalar. Malzeme içerisine hapsederek etkisizleştirir. Yapı malzemelerinden temizlik ürünlerine kadar her şey dahildir.

 4. Ses yalıtımlı alçıpanlar: Tüm alçıpan malzemeler ses geçirmez niteliktedir. Ancak bu modeller ekstra ahşap lifine, alçıya ve polimere sahiptir. Böylece ses yalıtımı daha da iyi bir hale gelir.

 5. Yangına karşı dayanıklı alçıpanlar: Bu sistemler yangına neden olabilecek ekipmanların etrafında tercih edilir. Garaj ve bodrumlar da bu duruma dahildir. Burada kullanılan cam elyafı, yangına karşı dayanıklılık kazandırmaktadır. Kendi içinde iki farklı seçenek vardır.

Kestel Alçıpan, tüm yapılara profesyonel çözümler sunmaktadır. Firmamız yeniliğe önem vererek, hizmetlerini sürekli geliştirmektedir. Böylece her zaman çağdaş sonuçlara ulaşmanız sağlanır.

Alçıpan Sistemlerinin Avantajları Neler?

Doğru bir şekilde inşa edilen alçıpanlar, yapılara hem işlevsel hem de estetik avantajlar kazandırır. Alçıpan ne işe yarar kapsamında şunlar sayılabilir;

 1. Sıradan sıvalara göre alçıpanlar daha dayanıklı, güçlü ve kalitelidir.

 2. Montajları sıvalara göre daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.

 3. Yüksek dayanıklılığı sayesinde, duvarların daha uzun süre kullanılmasına imkan tanır.

 4. Alçıpan modeller müşterilere göre özelleştirilebilir. Belirli gereksinimlere veya alanlara yönelik olarak yapılabilir.

 5. Gerektiği zaman kesilerek tekrar şekillendirilmesi, değiştirilmesi ya da tamamen sökülmesi mümkündür.

 6. Ateşe karşı suya karşı yüksek bir dirence sahiptir.

 7. Anti-alevlenme özelliği oldukça yüksektir. Bu nedenle yangından zarar görme ihtimalini düşürür.

 8. Uygun maliyetli olup kalıcı çözümler teklif eder.

 9. Geçici olarak kullanılması da mümkündür.

Kestel Alçıpan olarak çalışan firmamız, birinci sınıf kalitede malzemeler ile verimli sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır.

Alçıpanlar Nasıl Yapıştırılır?

Alçıpanlar nasıl yapılır? Bu sistemler müşterilerin isteklerine göre gerçekleştirilir. Gereksinimler öğrenildikten sonra alçıpanlar buna uygun bir şekilde üretildikten sonra profiller zemin ve tavana monte edilir. İskelet böylece oluşturulduktan sonra, profillerin arasında yapıştırılır. Bunun için dübel ve özel malzemeler kullanılır.

Bu bakımdan uygulama son derece kolay ve basittir. Problem olmadan, kısa sürede tamamlanır. Böylece alan eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilir.

Alçıpan Sistemleri Nerelerde Kullanılabilir?

Günümüzde alçıpanların geniş bir kullanımı vardır. Alçıpan kullanım alanları müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmekte olsa da temel olarak şöyledir;

 1. Asma tavanlar

 2. Duvarlar

 3. Oda seperatörü

 4. Odaların estetik yapısını değiştirme

 5. Korkuluk

 6. Duvara niş uygulamaları

 7. Tavana yarı açık raf yapılması

 8. Aydınlatma sistemlerini dekoratif şekilde gizlemek

 9. Odada işlevsel bölümler oluşturmak

 10. Evde ya da iş yerinde yeni bir oda oluşturmak

Firmamız, Kestel Alçıpan olarak profesyonel ekipleri ile çalışmaktadır. Müşterilerinin gereksinimlerine göre davranarak, kesin ve işlevsel çözümler teklif etmektedir. Kullanılan malzemeler, kaliteden ödün verilmeden seçilmektedir.

Müşteri memnuniyeti kapsamında uygun fiyatlar telif edilmektedir. Firmamız müşteri memnuniyeti kapsamında size en uygun fiyatları sunmaktadır. Bunlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken iletişime geçmektir.

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.