Nilüfer Alçıpan
Alçıpan levha sadece standart değil, müşterilerin isteklerine göre de üretilebilen ürünlerdir. Bu bakımdan ihtiyaca tam anlamıyla cevaplar getirebilir. Böylece yaşam alanlarından, ticari yapılara kadar tüm binalarda tercih edilebilir. Alçıpanlar ortasında alçı, diğer iki yüzünde karton olan modellerdir. Her yapının ihtiyaçları değişkenlik gösterebileceği için bu levhalar farklı modellere sahiptir.

Nilüfer Alçıpan Ustası | Hemen Ara : 

0534 854 44 32

Alçıpan levha sadece standart değil, müşterilerin isteklerine göre de üretilebilen ürünlerdir. Bu bakımdan ihtiyaca tam anlamıyla cevaplar getirebilir. Böylece yaşam alanlarından, ticari yapılara kadar tüm binalarda tercih edilebilir.

Alçıpanlar ortasında alçı, diğer iki yüzünde karton olan modellerdir. Her yapının ihtiyaçları değişkenlik gösterebileceği için bu levhalar farklı modellere sahiptir. Ana hatları ile bunlar, özellikleri ile şöyledir;

 1. Normal alçıpan levhalar: Duvar ve tavanlarda tercih edilir. Ev ve ticari ortamlarda kullanılabilir. Piyasa içerisinde beyaz tahta olarak da bilinmektedir.

 2. Küfe dayanıklı alçıpan levhalar: Yeşil tahta ya da rutubete dayanıklı alçıpan olarak da bilinir. Sadece küflenmeye değil, neme karşı da dayanıklıdır. Bunun için balmumu ile özenli bir şekilde kullanılmaktadır.

 3. VOC emici alçıpan levhalar: Bu levhalar, yapı malzemelerinden temizlik ürünlerine birçok uçucu malzeme ve kimyasalı içine alabilir. Böylece etkisiz hale getirebilir. Kullanımı son zamanlarda artış sergilemiştir.

 4. Ses yalıtımlı alçıpan levhalar: Bu levhalar, ses yalıtımını daha iyi hale getirmek için üretilir. Bunun için ahşap lifi, polimer ve ekstra alçılar yer almaktadır.

 5. Yangına karşı dayanıklı alçıpan levhalar: Bu levhalarda yangına daha fazla dayanıklı olması için cam elyafı kullanılır. Kullanım alanları, özellikle yangın ihtimali olan yerlerde tercih edilmektedir. Evlerde garaj ve bodrumlarda yararlanılabilir.

Böylece alçıpan levha, geniş bir kullanım alanı taşımaktadır. Kurumsal olarak çalışan Ceyhan Yapı, profesyonel ekipleri ile kalıcı sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Kendini ve ürünlerini sürekli yenileyerek, kaliteden ödün vermemektedir.

Alçıpan Levhalar Hangi Avantajlara Sahip?

Alçıpan levha, kullanım amacı fark etmeden her binada yararlanılabilir. Şayet profesyonel bir şekilde üretilirse, yapılara şu gibi avantajları sağlar;

 1. Yapısal anlamda güçlü ve kalitelidir.

 2. Montaj rahat olduğu için kısa sürede tamamlanabilir.

 3. Yüksek kalitesi sebebiyle dayanıklıdır. Böylece duvarları daha iyi bir şekilde korur.

 4. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretildiği için kesin cevaplar sunar.

 5. Yapısal özellikleri nedeniyle ateşe ve suya karşı dirençlidir. Bu nedenle yangında zarar görme olasılıkları da düşüktür.

 6. Uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

 7. Maliyetleri daha uygundur.

 8. İstendiği zaman sökülmesi, yenilenmesi çok rahattır.

Ayrıca yalnızca kalıcı değil geçici çözümler de üretilebilir. Ceyhan Yapı alçıpan levha ürünlerinde müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak çalışmaktadır.

Alçıpan Levha Nasıl Yapılır?

Alçıpan levha nasıl yapılır? Uygulamadan önce kişiler bu hizmetler hakkında temel bilgileri merak edebilir. Uygulamalar binalara özel olması sebebiyle, ilk olarak müşterilerin iletişim kurarak ilgili yapının adresini vermelidir.

Ardından ekspertiz yapılarak bina incelenmekte, gerekli ölçüler alınmakta ve kişiler ile görüşülmektedir. Eğer anlaşma sağlanırsa, alınan ölçülere göre üretimler yapılır. Ardından zemin ve tavana montajı yapılmaktadır.

Son olarak da profil aralarına uygulanarak, süreç tamamlanır. Alçıpan levha, böylece kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Bina böylece anında zaman kaybetmeden kullanmaya devam edilebilir.

Alçıpan Levhalar Nasıl Kullanılabilir?

Alçıpan levha kullanımı, her binada gerçekleştirilebilir. Bu çerçevede şu gibi yöntemler yer almaktadır;

 1. Korkuluk

 2. Odada işlevsel bölümler oluşturmak

 3. Asma tavanlar

 4. Duvarlar

 5. Tavana yarı açık raf yapılması

 6. Aydınlatma sistemlerini dekoratif şekilde gizlemek

 7. Evde ya da iş yerinde yeni bir oda oluşturmak

 8. Oda seperatörü

 9. Odaların estetik yapısını değiştirme

 10. Duvara niş uygulamaları

Ayrıca televizyon üniteleri gibi yerlerde de çözümler sunulabilir. Alçıpan kullanım alanları bu nedenle oldukça zengindir. Ceyhan Yapı, müşteri memnuniyetini ön plana alarak uygun fiyatlar teklif edilmektedir.

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.