Osmangazi Alçıpan
Alçıpan levha, standart ya da müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretilebilir. Yapı olarak ortasında alçı, diğer iki yüzlerinde kartonlar yer almaktadır. Yaşam alanlarından iş yerlerine kadar tüm binalara problemsiz bir şekilde uygulanabilir. Her alçıpan modeli, müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

Osmangazi Alçıpan Ustası | Hemen Ara : 

0534 854 44 32

Alçıpan levha, standart ya da müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretilebilir. Yapı olarak ortasında alçı, diğer iki yüzlerinde kartonlar yer almaktadır. Yaşam alanlarından iş yerlerine kadar tüm binalara problemsiz bir şekilde uygulanabilir.

Her alçıpan modeli, müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Ancak ana hatları ile şu gibi çözümler yer almaktadır;

 1. Normal alçıpanlar: Genellikle ev ve ticari yerlerde, duvar ve tavanlarda kullanılmaktadır. Beyaz tahta olarak da isimlendirilir.

 2. Küfe dayanıklı alçıpanlar: Rutubete dayanıklı alçıpan, yeşil tahta olarak da isimlendirilir. Küflenmeye karşı daha dayanıklıdır. Ayrıca balmumu ile kaplanarak, neme karşı dayanıklılık kazandırılır.

 3. VOC emici alçıpanlar: Bu paneller, temizlik ürünlerinden yapı malzemelerine dek her türlü kimyasal ve uçucu malzemeleri içine alarak etkisiz hale getirebilmektedir. Özellikle son zamanlarda kullanılan bir çözümdür.

 4. Ses yalıtımlı alçıpanlar: Tüm alçıpanlar ses yalıtımında iyi olsa da bu modeller ekstra alçı, polimer ve ahşap lifine sahiptir. Bu bakımdan daha iyi çözümler teklif edilmektedir.

 5. Yangına karşı dayanıklı alçıpanlar: Cam elyafı kullanılan bu modeller, yangına karşı daha fazla dayanıklıdır. Bu bakımdan özellikle yangına neden olabilecek yerlerde tercih edilir. Ayrıca garaj ve bodrum gibi ortamlarda da kullanılabilir.

Alçıpan levha, bu bakımdan geniş bir kullanıma sahiptir. Ceyhan Yapı alanında kurumsal ve profesyonel bir şekilde çalışarak, kalıcı çözümler üretmektedir. Kaliteden ödün vermemek için kendini ve hizmetlerini sürekli yenilemektedir.

Alçıpan Levhaların Avantajları Neler?

Alçıpan günümüzde birçok yapıda kullanılmaktadır. Eğer uygulama doğru şekilde yapılırsa avantajları oldukça fazladır. Alçıpan ne işe yarar kapsamında şu gibi artıları sayılabilir;

 1. Sıradan sıvalara göre yapısı daha güçlü ve kalitelidir.

 2. Montajı rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 3. Dayanıklılığı yüksek olduğu için duvarların verimli ve uzun süre kullanılmasını sağlar.

 4. Her müşteri için özel bir şekilde sunulmaktadır. Böylece ihtiyaçlara tam bir cevap verir.

 5. Hem ateşe hem de suya karşı güçlüdür.

 6. Yangından zarar görme olasılığı azdır.

 7. Uzun yıllar kuruluma uygun olup maliyetleri düşüktür.

 8. Sökülmesi, yenilenmesi gibi işlemler rahatça yapılabilir.

Alçıpan levha sadece kalıcı değil, aynı şekilde geçici amaçlara yönelik de sunulabilir. Ceyhan Yapı müşteri memnuniyetini ön plana çıkartarak, uzun seneler boyunca yararlanılabilecek çözümler üretmektedir.

Alçıpan Nasıl Yapılır?

Alçıpan nasıl yapılır, hizmet öncesinde kişiler tarafından sorulabilir. Bu hizmetler müşterilere özel olduğundan önce iletişim kurulması gerekir. Ardından ilgili adrese keşif yapılarak ölçü alınmakta ve müşterilerin ne istediği öğrenilmektedir.

Bundan sonra levhalar da proje için özel şekilde imal edilir. Son olarak da bunların montajı kalmaktadır. Zemin ve tavana monte edildikten sonra, profil aralarına uygulanmaktadır. Bu esnada dübeller dahil pek çok malzeme kullanılır.

Bu bakımdan alçıpan nasıl yapılır oldukça kısa sürede gerçekleştirilebilir. Böylece alan tekrar kullanıma geçebilir.

Alçıpan Nerelerde Kullanım Görebilir?

Akçıpan levha, amacı fark etmeksizin her yapıda kullanılabilir. Bunların içinde şu gibi kullanım şekilleri mümkündür;

 1. Korkuluk

 2. Odada işlevsel bölümler oluşturmak

 3. Evde ya da iş yerinde yeni bir oda oluşturmak

 4. Oda seperatörü

 5. Odaların estetik yapısını değiştirme

 6. Duvara niş uygulamaları

 7. Asma tavanlar

 8. Duvarlar

 9. Tavana yarı açık raf yapılması

 10. Aydınlatma sistemlerini dekoratif şekilde gizlemek

Alçıpan kullanım alanları bu bakımdan oldukça geniştir. Zira televizyon üniteleri dahil farklı mobilyalarda da kullanılabilir. Eğer kaliteli çözümlere uygun fiyatlar ile ulaşmak istiyorsanız, Ceyhan Yapı kaliteden ödün vermeden hizmet üretmektedir.

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.