Görükle Alçıpan
Alçıpan levha uygulaması, hem standart hem de müşterilerin isteklerine göre şekillendirilebilen hizmetlerdir. Böylece yapıların ihtiyaçları incelenerek, tam anlamıyla çözümler sunulabilmektedir. Sadece yaşam alanlarına değil, aynı zamanda iş yerlerinde de kullanılabilir.

Görükle Alçıpan Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Alçıpan levha uygulaması, hem standart hem de müşterilerin isteklerine göre şekillendirilebilen hizmetlerdir. Böylece yapıların ihtiyaçları incelenerek, tam anlamıyla çözümler sunulabilmektedir. Sadece yaşam alanlarına değil, aynı zamanda iş yerlerinde de kullanılabilir.

Yapısal olarak alçıpanların ortasında alçı yer almaktadır. Her iki yönü ise karton kaplıdır. Bunların uygulamasında ilk olarak müşterilerin iletişime geçmesi gerekir. Sonrasında ekipler ilgili adrese gelerek görüşme yapmakta, uygulama alanını görmekte ve ölçümler alınmaktadır.

Bu işlemler tamamlanınca, kişiye özel şekilde üretimler yapılır. Bu tamamlanınca dikkatli bir şekilde taşınmakta, zemin ve tavana montajı gerçekleştirilmektedir. En son aşamaya gelindiğinde ise profil aralarına uygulaması kalır.

Alçıpan nasıl yapılır da bu şekilde tamamlanır. Ceyhan Yapı profesyonel bir şekilde çalışarak, süreci başından sonuna kadar profesyonel şekilde yönetmektedir.

Alçıpan Türleri Neler?

Kaç çeşit alçıpan var? Bu malzemeler farklı alanlarda kullanım görebilir. Buna bağlı olarak gereksinimler farklılık gösterebileceği için günümüzde farklı çeşitleri vardır. Maddeler haline bunlar şöyledir;

 1. Normal Alçıpan Levhalar: Bu malzemeler hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılmaktadır. Duvarlardan tavanlara kadar geniş bir uygulama alanı yer almaktadır. Beyaz tahta olarak da adlandırılmaktadır.

 2. Küfe dayanıklı alçıpan levhalar: Rutubete dayanıklı alçıpan ya da yeşil tahta olarak da isimlendirilmektedir. Neme ve küflenmeye karşı ekstra dirence sahiptir. Balmumu ile kaplanarak sunulmaktadır.

 3. VOC emici alçıpan levhalar: Kimyasal ve uçucu maddeleri içine hapsedebilme özelliğine sahiptir. Bu kapsama temizlik ürünleri de dahil olmaktadır.

 4. Ses yalıtımlı alçıpan levhalar: Ses yalıtımını daha kaliteli hale getirmek için imal edilmektedir. Bunu sağlamak için polimer, alçı ve ahşap lifi gibi çözümlerden yararlanılır.

 5. Yangına dayanıklı alçıpan levhalar: Cam elyafı olan bu malzemeler, böylece yangına daha dayanıklı hale getirilmektedir. Özellikle yangın ihtimali olan alanlarda tercih edilmektedir. Yaşam alanlarında bodrum ve garajlarda yararlanılabilir.

Bu bakımdan alçıpan levha geniş bir çerçeveye hitap etmektedir. Ceyhan Yapı kurumsal olarak çalışarak, profesyonel ekipleri ile kalıcı çözümler üretmektedir. Firmamız kendini ve araçlarını devamlı geliştirerek modern sonuçlar sunmaktadır.

Alçıpan Levhalar Nasıl Kullanılabilir?

Alçıpan levha kullanım alanları bakımından oldukça geniştir. Bu kapsamda şu gibi çözümler mevcuttur;

 1. Korkuluk

 2. Odada işlevsel bölümler oluşturmak

 3. Oda seperatörü

 4. Odaların estetik yapısını değiştirme

 5. Duvara niş uygulamaları

 6. Televizyon ünitesi gibi mobilyalar

 7. Asma tavanlar

 8. Duvarlar

 9. Tavana yarı açık raf yapılması

 10. Aydınlatma sistemlerini dekoratif şekilde gizlemek

 11. Evde ya da iş yerinde yeni bir oda oluşturmak

Alçıpan kullanım alanları bunun dışında kişilerin isteklerine göre şekillenir. Firmamız müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyede tutarak, uygun fiyatlar sunmaktadır.

Alçıpan Levhalar Hangi Artılara Sahip?

Alçıpan levha, her türlü binada kullanılabilir. Eğer doğru bir şekilde üretilirse, kaliteli alçıpanlar şu gibi artılara sahiptir;

 1. Sökme ve yenileme gibi işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 2. Uygun maliyelere sahiptir.

 3. Uzun seneler oyunca kullanılabilecek kaliteye sahiptir.

 4. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre imal edilir. Bu nedenle kesin sonuçlar sunmaktadır.

 5. Kalitesi yüksek olduğu için dayanıklıdır. Bu sayede duvar korumasını arttırır.

 6. Yapısal olarak güçlü ve kalitelidir.

 7. Montajı zorluk çekemden kısa sürede yapılabilir.

 8. Kalitesi yüksek olduğu için uzun yıllar dayanabilir.

 9. Duvarları verimli bir şekilde korur.

 10. Ateşe ve suya karşı dirençlidir.

Bunların yanı sıra çözümler hem geçici hem de kalıcı bir şekilde sunulabilir. Ceyhan yapı alçıpan levha hizmetlerinde, müşterilerinin gereksinimlerini en önde tutmaktadır.

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.