Nilüfer Asma Tavan
Nilüfer asma tavan hizmeti veren firmamız içerisinden tercih edeceğiniz asma tavan modelleri ile en kullanışlı iç mekan tasarımlarına ulaşmanız mümkün olmaktadır. Sadece görsel açıdan avantaj sağlamayan asma tavan çeşitleri özellikle sağlamış olduğu ısı ve ses yalıtımı sayesinde de birçok kişinin en çok tercih ettiği modeller içerisinde yer almaktadır.

Nilüfer Asma Tavan Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Nilüfer asma tavan hizmeti veren firmamız içerisinden tercih edeceğiniz asma tavan modelleri ile en kullanışlı iç mekan tasarımlarına ulaşmanız mümkün olmaktadır. Sadece görsel açıdan avantaj sağlamayan asma tavan çeşitleri özellikle sağlamış olduğu ısı ve ses yalıtımı sayesinde de birçok kişinin en çok tercih ettiği modeller içerisinde yer almaktadır.

Asma tavan modelleri içerisinde tercih edebileceğiniz çeşitli modeller yer almakta olup bu modellerin her biri farklı kullanım alanları için uygun olarak tasarlanmış olup kullanılan malzemeler de kullanılacak olan alana uygun olarak üretilmektedir.

Ceyhan yapı olarak hizmet alanlarımız içerisinde sağlamış olduğumuz asma tavan hizmeti sayesinde tüm iç mekan alanlarına çeşitli asma tavan modelleri uygulamakta olup bu süreçte müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak asma tavan model seçimi yapılmaktadır.

Neden Asma Tavan Tercih Edilmelidir?

Özellikle evinizin tavan kısmında yeniliğe gitmeyi planladığınız da çevrenizden almış olduğunuz tavsiyeler kapsamı ile asma tavan uygulamasını sık sık duyabilirsiniz. Bu noktada asma tavan modelleri içerisinden tercih yapmadan önce neden asma tavan tercih etmeniz gerektiğini öğrenmeniz memnuniyetiniz için çok daha önemlidir.

Temelde ısı ve ses yalıtımı sağlamasıyla birlikte birçok avantajı da beraberinde getiren asma tavan modelleri yapımı sırasında şu adımlar takip edilmektedir;

 • İlk önce asma tavan yapılacak mekanda yerler tespit edilerek işaretlenir.
 • Kot yüksekliği sabitlemek için dübel kullanılarak tavana askı çubukları monte edilir.
 • Askı çubukları, askı maşası kullanılarak ile ana profile bağlanır.
 • Alçı plaka levhalar karkas sisteme paslanmaz vida kullanılarak bağlanır.
 • Köşe ve birleşim yerlerine derz bandı çekilir ve daha sonra paslanmaz vidalar görünmemesi için alçı kullanılarak kapatılır.
 • Son işlem olarak ise yüzeye saten alçı sıva çekilir.

Hazır Tavan Modelleri

Hazır tavan modelleri kullanım alanlarına ve ana maddelerine göre çeşitlilik göstermekte olup toplamda 9 farklı asma tavan modeli bulunmaktadır. Asma tavan modelleri genel olarak şöyle sıralanabilir;

 • Petek asma tavan
 • Karolam asma tavan
 • Metal asma tavan
 • Akustik asma tavan
 • Vektörel asma tavan
 • Taş yünü asma tavan
 • Alçıpan asma tavan
 • Lamel asma tavan
 • Alüminyum asma tavan

Lamel Asma Tavan Nedir?

Lamel asma tavan modeli içerisinde lamel, u profiller, taşıyıcılar ve ders profilleri yer almakta olup özellikle hammaddenin neme karşı dayanıklı olması ve paslanmaz yapıya sahip olması nedeniyle alışveriş merkezleri veya spor salonu gibi çeşitli alanlarda kullanılmakta olan asma tavan modeli olmaktadır.

Petek Asma Tavan Nedir?

Petek asma tavan sahip olduğu gözenekli yapısı sayesinde bu ismi almakta olup hem daha estetik bir görünüm sağlaması hem de iç içe geçirilmiş alüminyum profillerden oluşması nedeniyle içerideki havanın dışarıya aktarımını çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirmekte olup bu nedenle çoğunlukla havalimanı, alışveriş merkezi veya hastane gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Akustik Asma Tavan Nedir?

Akustik asma tavan adından da anlaşılacağı üzere temel anlamda sesin yankılanması sağlayarak hem dekoratif hem de en iyi sesi elde etmek için kullanılmakta olup çoğunlukla kayıt stüdyolarında, konser alanlarında veya konferans alanlarında tercih edilmektedir.

Alçı ile metal tavanlar iskelet sistemine monte edilerek daha dayanıklı bir hal alması ve kolay montaj yapılabilmesi sayesinde dekoratif bir görünüm ortaya koymaktadır.

Karolam Asma Tavan Nedir?

Karolam asma tavan modelleri ise karolam veya karo kullanılarak elde edilen model olması nedeniyle bu adı almakta olup özellikle neme karşı dayanıklı yapısı sayesinde birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu noktada sistemin kurulması sırasında ışıklandırma ve diğer kablo tesisatlarının iyi şekilde yerleştirilmesi oldukça önemlidir.

 

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.