Yıldırım Çatı İzolasyon
Binalar için iklimlendirme çalışması oldukça önemli olup genellikle enerji kayıplarını engellemek kişilere maddi açıdan da tasarruf etme imkanı sağlanmaktadır. Binaların korunmasını sağlayan yapılar içerisinde duvarlar ile birlikte çatılar da yer almakta olup yıldırım çatı izolasyon hizmetimiz sayesinde ısı yalıtımı gerçekleştirmekteyiz.

Yıldırım Çatı İzolasyon Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Binalar için iklimlendirme çalışması oldukça önemli olup genellikle enerji kayıplarını engellemek kişilere maddi açıdan da tasarruf etme imkanı sağlanmaktadır. Binaların korunmasını sağlayan yapılar içerisinde duvarlar ile birlikte çatılar da yer almakta olup yıldırım çatı izolasyon hizmetimiz sayesinde ısı yalıtımı gerçekleştirmekteyiz.

Özellikle binalarda ısı yalıtımı tam olarak sağlandığında kış aylarında içerideki sıcak hava dışarıya dışarıdaki soğuk havayı içeriye girmemekte tam tersi yaz aylarında ise içerideki serin hava dışarıya dışarıdaki sıcak hava içeriye girmemektedir.

Çatı izolasyonu sırasında kullanmış olduğumuz çeşitli teknikler ve uygulama alanları bulunmakta olup sadece ısı izolasyonu değil aynı zamanda su izolasyonunu sağlayarak da yağışlı havalarda çatıdan su akışını engellemekteyiz.

Çatılarda izolasyon çalışması sadece su ve ısı için değil diğer tüm izolasyon alanları içinde fayda sağlamakta olup ısı ve enerji kaybını engellemek için yardımcı olmaktadır.

Çatılarda meydana gelen ısı kaçaklarını engellemek için hizmet vermekte olan firmamız özellikle doğru çatı imalatı yapılmayan binalarda ortaya çıkan ısı kaçaklarını çeşitli uygulamalar ile ortadan kaldırmaktadır.

En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?

En iyi çatı izolasyonu hangisi? Sorusu dahilinde ise en iyi çatı izolasyonu, öncelikle yerin iklim koşullarına, bina yapısına ve bütçesine göre değişebilir. Ancak genel olarak en yaygın olarak kullanılan izolasyon türleri şunlardır:

  • Poliüretan espuma (pu): Yüksek ısıl izolasyon değeri ve uzun ömürlülük sunar.
  • Polistiren (eps): Uygun fiyatı ve yüksek ısıl izolasyon değeri nedeniyle popülerdir.
  • Kiremit izolasyon: Doğal bir malzeme olduğu için çevre dostudur ve yangına dayanıklıdır.
  • Poliizosianurat (pır): Yangın direnci yüksek olduğu için yaygın olarak kullanılır.
  • Fiberglass: Uygun fiyatı ve yüksek ısıl izolasyon değeri nedeniyle yaygın olarak kullanılır.

Sonuç olarak, en iyi çatı izolasyonu, yerin iklim koşullarına, bina yapısına ve bütçesine en uygun olanıdır. Bu nedenle, hangi malzemenin kullanılacağını belirlemek firmamızın görev alanları içerisinde yer almakta olup bizlerle iletişime geçmeniz halinde evleriniz için ihtiyaç duyulan çatı izolasyon yöntemine sizler adına belirleyerek profesyonel ve alanında uzman ustalarımız ile kısa sürede uygun maliyetlerle gerçekleştirmekteyiz.

En İyi Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

En iyi çatı izolasyonu nasıl yapılır? Sorusu da özellikle çatı izolasyonu sırasında oldukça sık merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Gerçekleştirmiş olduğumuz çatı izolasyonu hizmeti kapsamında kullanmış olduğumuz çeşitli yol ve yöntemler bulunmakta olup bu yöntemler içerisinde özellikle çatı imalatı gerçekleştirirken izolasyonu çatı kaplama ürünü kullanmamız en çok tercih ettiğimiz yöntemler içerisinde yer almaktadır.

Bunun yanı sıra çatı imalatı gerçekleştirirken kaplama ürünü olarak tercih edeceğiniz ürünlerin trapez sac, kiremit, arduazlı mebran ve shıngle olmasına özen göstermekteyiz. Bu malzemeler çatılarda kullanıldığı takdirde ısı izolasyonu sağlamak için en ideal ürünler arasında yer almaktadır.

Çatı imalatı gerçekleştirildikten sonra ise uygulanmakta olan bazı izolasyon ve yalıtım yöntemleri bulunmakta olup bu yöntemler içerisinde beton döşeme ya da asma tavan gibi ürünlerin kullanılması ve bu ürünler içerisinde taş yünü levha, cam yünü şilte veya mineral yünü levhalar kullanılmaktadır.

Ancak hem kalıcılığı hem de dayanıklılığı bakımından çatı imalatı sonrasında en çok tercih ettiğimiz yalıtım yöntemi poliüretan sprey köpük ya da bor ile püskürtme yöntemi olmaktadır.

Tüm bu işlem adımları firmamız hizmetleri alanında yer almakta olup hizmet vermiş olduğumuz tüm bölgelerde adresinize en kısa sürede usta yönlendirmesi yaparak en kaliteli hizmetimizi sizlere sunmaktayız.

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.