Gürsu Çatı İzolasyon
Uzun yıllardan beri tüm yapı alanlarında hizmet vermekte olan firmamız Gürsu çatı izolasyon alanında da hizmet vermekte olan firmalar içerisinde yer almakta olup tüm bölge içerisinde her türlü adresteki çatıya izolasyon işlemi uygulamaktayız.

Gürsu Çatı İzolasyon Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Uzun yıllardan beri tüm yapı alanlarında hizmet vermekte olan firmamız Gürsu çatı izolasyon alanında da hizmet vermekte olan firmalar içerisinde yer almakta olup tüm bölge içerisinde her türlü adresteki çatıya izolasyon işlemi uygulamaktayız.

Özellikle çatı izolasyon hizmetimiz kapsamında tüm çatı gruplarına göre belirlemiş olduğumuz farklı yöntem ve teknikleri kullanarak hem uzun süreli hem de en kaliteli izolasyon hizmetini sizlere sunmaktayız.

Genellikle çatı izolasyonu sırasında en sık yaşanan problemler dahilinde çatılara uygulanan izolasyon malzemesinin veya iyi yönteminin çatının genel yapısı ile uyumlu olmamasından kaynaklanmakta olup bizler bu alanda deneyimli ve alanında uzman ustalarımız ile yürütmüş olduğumuz izolasyonu hizmeti sayesinde çatılarınız ile birebir uyumlu izolasyon yöntem ve malzemelerini kullanmaktayız.

Çatı İzolasyon Avantajları Nelerdir?

Çatı izolasyon uygulamaları özellikle birçok avantajı beraberinde getirmekte olup genellikle izolasyon olması nedeniyle enerji ve ısı yalıtımı sağlaması en temel avantajı olarak kabul edilmektedir. Firmamızdan alacağınız çatı izolasyon hizmeti sonrasında elde edeceğiniz çeşitli avantajlar bulunmakta olup bu avantajların çeşitliliği ve sağlanabilmesi ise kaliteli hizmet politikamızdan gelmektedir.

Çatı izolasyon avantajları genel olarak şöyle sıralanabilir;

  • Enerji tasarrufu: çatı izolasyonu ile bina içi sıcaklığın daha rahat ve istenen seviyede tutulması sağlanır, bu sayede ısıtma ve soğutma maliyetleri azaltılır.
  • Çevre dostu: çatı izolasyonu, enerji tasarrufu sağladığı için, çevre dostu bir çözümdür. Bu, karbondioksit emisyonlarını azaltır ve doğal kaynakların daha az tüketilmesini sağlar.
  • Su geçirmezlik: çatı izolasyonu, çatının suya dayanıklı hale gelmesini sağlar. Bu, çatının suya dayanıklı olduğu anlamına gelir ve çatının içerisinde su birikmesi problemi ortadan kalkar.
  • Uzun ömür: çatı izolasyonu, çatının ömrünü uzatır. Bu, çatının daha uzun süre dayanmasını sağlar ve böylece çatının yenilenmesi gerektiğinde daha az maliyetli olur.
  • Ses yalıtımı: çatı izolasyonu, içerideki ses yalıtımını arttırır. Bu, özellikle yüksek trafik yoğunluğu olan bölgelerde ya da büyük şehirlerde yaşayan kişiler için önemlidir.
  • Konfor: çatı izolasyonu ile bina içi sıcaklığın daha rahat ve istenen seviyede tutulması sağlar, kişilerin konforu arttırır ve böylece iç mekanlar daha kullanışlı hale gelir.

Açık Çatı İzolasyonu Nedir?

Açık çatı izolasyonu, çatının altına yerleştirilen izolasyon malzemesine sahip, açık alanlardaki binaların çatıları için kullanılan bir izolasyon sistemidir. Açık çatılar genellikle işletmelerde, ticaret merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, okullarda veya diğer yapılarda kullanılır. Bu tür çatılar, genellikle suya dayanıklı olmayan ve izolasyonları genellikle yetersiz olduğu için, enerji verimliliği açısından problemler oluşur.

Açık çatı izolasyonu yaparak, bina içi sıcaklığının daha rahat ve enerji tasarrufu sağlanması amaçlanır. Açık çatı izolasyonu yapmak için, öncelikle çatının temizlenmesi gerekir. Daha sonra, çatıya uygun poliüretan, polistiren, linyit veya bitüm gibi izolasyon malzemesi yerleştirilir. Bu izolasyon malzemesinin üzerine, çatıya uygun bir kaplama malzemesi uygulanır.

Açık Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Açık çatı izolasyonu nasıl yapılır? Sorusu da özellikle bu tip çatılara sahip olan yapıların izolasyonunu sağlamak amacıyla alınacak hizmet dahilinde sıkça merak edilmektedir. Bu noktada ilk aşama çatının temizliğinin yapılması olup çatıda yer alan kira, çöp veya diğer atıklar temizlenmektedir.

İkinci aşama ise izolasyon malzemesinin seçimi oluşturmakta olup bu aşamadan çatıya uygun izolasyon malzemesi seçilir. Daha sonra çatıya izolasyon malzemesi yerleştirilerek tüm çatıya eşit olarak bu malzemeler dağıtılmaktadır.

Ardından izolasyonu nasıl sağlayacak olan kaplama malzemelerinin uygulanmasına geçilmekte olup izolasyon malzemesi çatıdaki tüm alana uygulanarak izolasyonu tamamlamaktadır. Son aşamada ise işlemin tamamlanmasıyla birlikte kontrol ve bakım aşaması ortaya çıkmakta olup izolasyonun tam olarak sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmektedir.

 

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.