Nilüfer Çatı İzolasyon
Nilüfer çatı izolasyon hizmeti vermekte olan firmamız ile yapacağınız tüm anlaşmalar doğrultusunda bu hizmetimizden faydalanabilir aynı zamanda diğer hizmetlerimiz hakkında da firma yetkililerimiz de yaptığımız görüşmelerden bilgi alabilirsiniz.

Nilüfer Çatı İzolasyon Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Nilüfer çatı izolasyon hizmeti vermekte olan firmamız ile yapacağınız tüm anlaşmalar doğrultusunda bu hizmetimizden faydalanabilir aynı zamanda diğer hizmetlerimiz hakkında da firma yetkililerimiz de yaptığımız görüşmelerden bilgi alabilirsiniz.

Hizmet alanına dahil olduğumuz ilk günden itibaren vermiş olduğumuz çatı izolasyon hizmeti ile hizmet bölgemizde yer alan tüm binaların çatı izolasyonu sağlamakta ve ortaya koyduğumuz profesyonel çalışma sayesinde uzun ömürlü çatı izolasyonu sağlamaktayız.

Çatı izolasyonu yapılacağı zaman özellikle izolasyon malzemesinin kaliteli olarak kullanılması daha uzun süre avantajından faydalanabilmeyi sağlarken aynı zamanda maddi açıdan da yeniden işlem yapılmasına veya kısa sürede tekrar izolasyon işlemine ihtiyaç duyulmasına neden olmaması sayesinde fayda sağlamaktadır.

İzolasyon işlemi gerçekleştirirken temelde bina ve yapılarda istenen sıcaklığın korunmasını sağlamak temel amacı oluştursa da özellikle çatı izolasyon onlarında su geçirgen özelliğin olmaması da oldukça önemlidir.

Çoğunlukla en üst katlarda yaşayan kişilerin hemen üst kısmında çatı yer alması kış aylarında daha fazla enerji yakalamasına neden olmakta ve çoğu zaman yağış nedeniyle biriken su çatıdan dairenin binasına akmaktadır. Bu da dairenin tavan bölümünde rutubet oluşmasına veya tavanda bozulmalara neden olmaktadır.

Çatı İzolasyon Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulur?

Çatı izolasyon hizmetine ihtiyaç duyulma nedenleri aslında birçok kişi tarafından ısı yalıtımı sağlaması olarak bilinse de yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere ısı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı ve su yalıtımı sağlaması da oldukça önemlidir.

Profesyonel ekip çalışanlarımız tarafından gerçekleştirmekte olduğumuz çatı izolasyon hizmeti sayesinde ısı transferini engellemek mümkün olmakta ve aynı zamanda enerji ve maliyet verimliliğini sağlamak söz konusu olmaktadır.

Binada yaşanan ısı kaybının önemli bir çoğunluğu çatı kaplamaları nedeniyle yaşanmakta olup kaliteli malzeme kullanılmaması veya çatıya kaplamayı yapılmaması gibi durumlar harcanan enerji ve maliyet miktarını artırmaktadır.

Bunun yanı sıra çatı izolasyon hizmeti karbon ayak izini azaltarak hava kirliliğiyle mücadelede de yardımcı olmaktadır. Çoğu zaman çatı malzemelerinde meydana gelen küfler izolasyon yapılmadığı durumlarda büyümekte ve küf oluşumu binanın büyük bir çoğunluğuna yayılmaktadır.

Çatı izolasyon hizmeti kapsamında küflerin büyümesi engellenmekte olup yalıtım sağlanmış binanın içerisindeki küf oluşumu da önlenmektedir.

Çatı Yalıtım Çeşitleri Nelerdir?

Çatı yalıtımı özellikle eski binalarda ve genellikle ısı kaybı yaratan çatılarda mutlaka uygulanması gereken bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu zaman doğrudan güneş ışınlarına soğuğa ve suya maruz kalan çatılar belirli bir süre sonra sahip oldukları yalıtım özelliklerini kaybetmeye ve içerideki ısıyı dışarıya ya da su birikintisine binanın içine iletmektedir.

Bu nedenle çatı yalıtım ve izolasyon işlemleri gerçekleştirerek maddi anlamda tasarruf etmek söz konusu olmakta ve aynı zamanda su yalıtımı, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlamak mümkün olmaktadır.

Çatı yalıtım çeşitleri içerisinde ise yaygın olarak kabul edilen malzemeler poliüretan, polistiren, fiberglast, kalsiyum silikat ve bitümlü levha olmaktadır. Bu malzemeler ve bu malzemelerin kullanıldığı uygulamalar arasında bazı farklar bulunmakta olup genellikle uygulama zorlukları, maliyetleri ve performansları çeşitlilik göstermektedir.

Genellikle en çok önerilen yalıtım türlü yapının ihtiyacına ve yerel iklim koşullarına göre seçilmesi gerekmekte olup bu süreçte evinizin ihtiyaç duyduğu yalıtımı hangi yalıtım türünün olması gerektiğini firma yetkililerimiz yaptığı incelemeler doğrultusunda ortaya koymaktadır.

Tarafımızdan alacağınız çatı izolasyon hizmeti sayesinde de bu işlemin tüm avantajlarından faydalanabilir aynı zamanda uzun bir süre boyunca yeniden çatı izolasyon hizmetine ihtiyaç duymayabilirsiniz. Çatı izolasyon hizmetimizden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey firmamız ile iletişime geçmeniz ve daha sonra adresinize yaptığımız keşif sırasında belirlenen şartları ve fiyatı kabul etmeniz olmaktadır.

 

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.