Yenişehir Çatı İzolasyon
Yenişehir çatı izolasyon hizmeti veren firmamız sayesinde hizmet bölgemizde yer alan tüm binaların çatılarına izolasyon işlemi uygulayarak daha iyi yalıtımlı ve daha uzun ömürlü hale getirmekteyiz. Özellikle çatılarda yapılan izolasyon ilk yapım aşamasında uygulansa dahi zamanla çevresel koşullara bağlı olarak hasar görebilmekte ve işlevini tam olarak yerine getirmeyebilmektedir.

Yenişehir Çatı İzolasyon Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Yenişehir çatı izolasyon hizmeti veren firmamız sayesinde hizmet bölgemizde yer alan tüm binaların çatılarına izolasyon işlemi uygulayarak daha iyi yalıtımlı ve daha uzun ömürlü hale getirmekteyiz. Özellikle çatılarda yapılan izolasyon ilk yapım aşamasında uygulansa dahi zamanla çevresel koşullara bağlı olarak hasar görebilmekte ve işlevini tam olarak yerine getirmeyebilmektedir.

Bu durumda yeniden çatı izolasyon işlemi sağlanarak çatının daha izole ve daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Özellikle tüm çatı yapılarına göre ve kullanıldıkları alanlara göre farklılık gösteren çatı izolasyon uygulamamız için ilk olarak binanın genel yapısını incelemekte ve daha sonra çatı yapısına göre hem malzeme hem de yöntem seçimi yapmaktayız.

Böylece çatı izolasyonu sağlanan binalarda hem su izolasyonu hem ses izolasyonu hem de ısı izolasyonu sağlanmaktadır. Böylece kış aylarında ısınma için gerçekleştirilen yakıt yakımı önemli ölçüde azalmakta olup içerideki ısı dışarıya yayınlamaktadır.

Su izolasyonu sağlaması noktasında ise özellikle yağışlı havalarda biriken suyun çatıdan alt kısma inerek bu bölümde yer alan eşyaların zarar görmesi veya doğrudan alt dairede yer alan tavanın küflenmesi gibi problemler de böylece ortadan kalkmaktadır.

En İyi Çatı İzolasyonu Hangisidir?

En iyi çatı izolasyonu, yerleşim yerinin iklim koşullarına, bina yapısına ve bütçesine uygun olarak seçilmelidir. Örneğin, kat kat çatılar için yüksek performanslı poliüretan en iyi seçim olabilirken, ahşap çatılar için linyit levhalar veya saman en uygun seçenek olabilir. Ayrıca, izolasyon malzemesinin yangın direnci, su geçirmezlik ve hava geçirgenliği gibi özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Bu noktada deneyimli ekip çalışanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz hizmet kapsamında tamamen bu kriterleri göz önünde bulundurarak malzeme ve yöntem tercihi gerçekleştirmekteyiz. Böylece ortaya koymuş olduğumuz izolasyon işlemi tamamen binanın yapısına uygun olarak tasarlanmakta olup uzun süre kullanılarak maddi açıdan da avantaj sağlamaktadır.

Poliüretan Çatı İzolasyonu Nedir?

Poliüretan çatı izolasyonu, yüksek enerji verimliliği, yangın direnci ve su geçirmezliği gibi avantajları nedeniyle popüler bir seçenektir. Poliüretan foam, hava ve su arasında kapalı bir hücreden oluşur, bu nedenle su ve hava geçirmezlik özellikleri iyi olur.

Ayrıca poliüretan foam izolasyon malzemesi, yangın riskini azaltır ve yangın durumunda bile yavaş yanar. Bu nedenle, çatı izolasyonunda poliüretan foam, özellikle kat kat çatılar için en iyi seçenek olarak kabul edilir.

Çatı İzolasyon Isı Yalıtım Ürünleri Nelerdir?

Çatı izolasyon ısı yalıtım ürünleri izolasyon işlemi sırasında ısı yalıtımı yapması amacıyla uygulanan materyalleri içermekte olup bu materyaller sayesinde binanın ve çatının ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Çatı izolasyonunda ısı yalıtım için kullanılmakta olan ürünler ise şöyle sıralanabilir;

  • Poliüretan foam: Yüksek enerji verimliliği, yangın direnci ve su geçirmezliği gibi avantajları nedeniyle çatı izolasyonunda popüler bir seçenektir.
  • Linyit levhalar: Ahşap çatılar için uygun olan bu malzeme, su geçirmezlik, hava geçirgenlik ve yangın direnci özellikleri ile öne çıkar.
  • Saman: Uzun ömürlü ve ekonomik bir seçenek olarak kabul edilir.
  • Mineral yün: Yangına dayanıklı, su geçirmez ve hava geçirgen bir malzeme olarak öne çıkar.
  • Fiberglas: Yüksek ısı yalıtım performansına sahip, su geçirmez ve hava geçirgen malzeme olarak kabul edilir.
  • Kiremit: Eski yapılar için uygun olan malzeme, su geçirmez ve yangına dayanıklıdır.
  • Çinko-kurşun levhalar: Su geçirmez, hava geçirgen ve yangına dayanıklı malzeme olarak kabul edilir.
  • Çatı paneli: Çatının üst yüzeyine uygulanmış olan malzeme ısı yalıtımını artırır ve su geçirmezlik sağlar.
  • Su yalıtım membranları: Su geçirmezlik sağlar ve çatının ömrünü uzatır.

 

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.