Görükle Çatı İzolasyon
Her türlü bina için verebileceğimiz bu hizmet kapsamında kullanım alanlarına göre uygulama çeşitlerimiz da farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse apartman daireleri veya müstakil evlerde gerçekleştirdiğimiz çatı izolasyon yöntemi ile alışveriş merkezlerinde gerçekleştirdiğimiz çatı izolasyon yöntemleri ve bu yöntemi içerisinde kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir.

Görükle Çatı İzolasyon Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Görükle çatı izolasyon alanında hizmet veren firmalar içerisinde yer alan firmamız özellikle hizmet alanımız içerisinde en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Ceyhan yapı olarak vermiş olduğumuz çatı izolasyon hizmeti kapsamında hizmet alanımızda yer alan her türlü binanın çatı izolasyonunu gerçekleştirmekte olup kullanmış olduğumuz malzemelerin kaliteli olması, deneyimli ve bu alanda uzman ekip çalışanları ile hizmetimizin sağlanması veya uygun fiyatlara sahip olmaması gibi birçok neden hizmet piyasamızda bizleri üst sıralara taşımaktadır.

Her türlü bina için verebileceğimiz bu hizmet kapsamında kullanım alanlarına göre uygulama çeşitlerimiz da farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse apartman daireleri veya müstakil evlerde gerçekleştirdiğimiz çatı izolasyon yöntemi ile alışveriş merkezlerinde gerçekleştirdiğimiz çatı izolasyon yöntemleri ve bu yöntemi içerisinde kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir.

Tüm binalara göre binanın yapısını belirleyerek yaptığımız bu çalışmalar sayesinde ortaya koymuş olduğumuz hizmet alanları en iyisini ortaya koymaktadır.

Çatılarda Su Yalıtımı Nedir?

Çatılarda su yalıtımı, çatının suya karşı dayanıklı hale getirilmesi için yapılan işlemdir. Bu işlem, çatının su geçirmez hale getirilmesi amacıyla yapılır ve çatının içinde su birikmesi veya su sızıntısı oluşmasını önler.

Özellikle apartman içerisinde birçok eski malzeme çatı kısmına taşınmakta olup aynı zamanda kişilerin kullanmadıkları eşyaları veya uydu gibi bazı cihazları çatı içerisine yerleştirmeleri de mümkün olmaktadır. Bu durumda çatının su sızdırması içerideki eşyaların bozulmasına neden olmakta ve bu da maliyet açısından dezavantaj sağlamaktadır. Su yalıtımı sayesinde eşyaların zarar görmesi engellendiği gibi aynı zamanda nem nedeniyle oluşacak bakteri ve küf durumu da böylece engellenmiş olmaktadır.

Çatılarda Isı Yalıtımı Nedir?

Çatılarda ısı yalıtımı, çatının iç ortam ısısının dış ortamdan gelebilecek soğuk hava veya sıcak hava gibi faktörlerden etkilenmemesini sağlamak için gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem, çatının içinde bulunan bina içi ortamının ısısını koruyarak enerji tasarrufu sağlar ve konforun artmasını sağlar.

Çatılarda ısı yalıtımı sayesinde aynı zamanda kış aylarında ısınma için harcanan enerji miktarı azaltılarak çevre korunmakta ve aynı zamanda enerji tüketiminin azalmasıyla birlikte bu enerji için ödenen maliyet de azalmaktadır

Çatılarda Ses Yalıtımı Nedir?

Çatılarda ses yalıtımı, çatının içinde bulunan bina içi ortamından gelen veya dışarıdan gelen seslerin çatı aracılığı ile iç ortama geçmemesini sağlamak amacıyla yapılan işlemdir. Bu işlem, çatının ses yalıtımını arttırarak konforun artmasını sağlar.

Ses yalıtımı çatının kuruluş aşamasında yapılır ve çatının üzerine yerleştirilen ses yalıtım malzemeleri ile gerçekleştirilir. Çatının ses yalıtımı, çatının uzun ömürlü olmasını ve içerisindeki eşyaların zarar görmemesini sağlar.

Görükle Çatı İzolasyon Fiyatları

Çatı izolasyon fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Özellikle bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda farklı fiyatlandırmalar ortaya çıkabileceği için Görükle çatı izolasyon fiyatları hakkında en detaylı bilgilere firmamız ile iletişime geçerek ulaşabilir ve yapmış olduğumuz keşif gezisi kapsamında birazdan sıralayacağımız faktörleri göz önünde bulundurarak net bir fiyat bilgisini almanız mümkün olacaktır. Çatı izolasyon fiyatlarını etkileyen faktörler şöyle sıralanabilir;

  • Çatının inceliği,
  • Çatının yapısı,
  • Çatının ölçüsü,
  • Çatının türü,
  • İzolasyon malzemesinin tipi,
  • İzolasyon malzemesinin kalitesi,
  • İzolasyon malzemesinin miktarı,
  • Uygulama şekli,
  • Çatı izolasyonu işinin yapılması için gerekli işçilik maliyeti,
  • Çatı izolasyonunun yapılacağı bölgenin konumu.

Bu faktörler ve bu faktörlere benzer diğer faktörler çatı fiyatlarının belirlenmesi noktasında farklılık gösterdiği için kişilerin net bir fiyat bilgisine ancak bu faktörler üzerinden yapılan incelemeler ve ölçümler sonucunda ulaşmaları mümkün olmaktadır.

Özellikle fiyatlar üzerindeki en temel faktörü oluşturan durum çatı izolasyonunun gerçekleştirileceği bölgenin konumudur.

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.