Yıldırım Çelik Çatı
Yıldırım çelik çatı Bursa’nın il ve ilçeleri için uzun yıllar boyunca en çok tercih edilen Ceyhan Yapı olarak çatı onarımı ve yeni bir çatı inşası konularında pek çok ihtiyacınıza yönelik en üstün hizmeti sunuyoruz.

Yıldırım Çelik Çatı Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Yıldırım çelik çatı Bursa’nın il ve ilçeleri için uzun yıllar boyunca en çok tercih edilen Ceyhan Yapı olarak çatı onarımı ve yeni bir çatı inşası konularında pek çok ihtiyacınıza yönelik en üstün hizmeti sunuyoruz. Çelik çatıların en dayanıklı çatı türü olarak çok fazla kişi tarafından tercih edilmesi üzerine son derece yaygın bir kullanım alanı olduğunu belirterek; yeni çelik çatı planları ve inşaatı, yanı zamanda da çelik çatı onarımı gibi bir takım önemli hizmetleri sunuyoruz. Bursa’nın il ve ilçeleri için yapılacak olan çatı tadilatları için sizlere en hızlı ve güvenilir hizmeti sağlamak üzere Ceyhan Yapı olarak en uygun fiyat karşılaştırmalarınızda da ilk sıralarda yer alıyoruz.

Çelik Çatı

Çelik çatı en uzun ömürlü çatı tipi olarak bilinir ve genel olarak inşaat alanında en çok tercih edilen çatı tipidir. Çelik bir iskelet oluşturularak, üzerine farklı malzeme kullanımı ile meydana getirilen bu çatılar, çok çeşitli şekillerde inşa edilmektedir. Elbette ki her ne kadar uzun ömürlü ve dayanıklı olsalar da çelik çatıların da belirli zaman aralıkları ile bir bakım ve onarımdan geçmesi gerekir.

Çelik çatılar özellikle de en çok, son derece güvenli olmaları nedeniyle tercih ediliyor. Doğal afetler söz konusu olduğu zaman diğer çatı türlerine nazaran çok daha iyi bir şekilde can ve mal güvenliği için üstün bir koruma sağlar. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve birinci sınıf malzeme kullanımı ile de çelik çatıların son derece büyük ölçüde dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarından söz etmek mümkün olacaktır.

Çelik Çatı Nedir?

Çelik çatı nedir? Çelik çatılar, son derece kullanışlı olan ve oldukça sert ve de dolayısıyla sağlam bir yapıya sahip olan çelik malzemenin demir ve karbon ile bir araya getirilmesi sonucu meydana gelmiş olan bir temel üzerine kurulmuş olan çatı tipleridir. Çelik çatılar, demirden çok daha güçlü bir yapı malzemesi kullanıldığı için son derece sağlam bir yapıya sahiptir.

Çelik Çatı Nerelerde Kullanılır?

Çelik çatı nerelerde kullanılır? Genel olarak sağlam olması nedeniyle maddi açıdan da son derece büyük bir tasarruf sağlayan çelik çatılar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özel olarak da kamu kurumları ve bir takım tesislerde çelik çatı kullanımı hem maddi anlamda tasarruf sağlamak hem de can ve mal güvenliği ile ilgili tedbiri elden bırakmamak adına çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Buna istinaden çelik çatı kullanım alanları için bir takım farklı yerlerden söz edecek olursak şunları söyleyebiliriz;

 • Fabrikalarda
 • Hangar ve depolarda
 • Askeri depo ve binalarda
 • Atölyelerde
 • Tarımsal ürün depolarında
 • Mağaza ya da restoranlarda
 • Spor ve sosyal tesislerde
 • Endüstriyel alanlarda

Çelik Çatı Avantajları Nelerdir?

Çelik çatı avantajları nelerdir diye sıkça sorulur. Çelik çatıların yaygın olarak kullanılmasının en büyük nedeni son derece sağlam olması başta olmak üzere şu avantajlardan söz edebiliriz;

 • Depreme dayanıklı
 • Uzun ömürlü
 • Tadilat masrafı az
 • Rahatça şekil alır
 • Geri dönüşebilir malzeme

Çelik Çatı Fiyatları

Çelik çatı fiyatları pek çok farklı değişkenin etkisiyle belirlenmektedir. Genel olarak bu noktada kullanılacak olan kaplama malzemenin türü ve kalitesi çok büyük bir etken olacaktır. Ancak bunun yanı sıra hangi alana ne kadar boy ve hacimde yapılacağı da son derece büyük bir önem taşır. Çelik çatı fiyatları için belli bir belirleme yapılması için ölçü alınması gerekir. Ceyhan Yapı ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.