Osmangazi Çatı Kaplama
Eskimiş ve izolasyonu artık kullanılmaz hale gelen tüm çantalarınızı Osmangazi çatı kaplamaları firmaları içerisinde yer alan firmamız en iyi ve en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır.

Osmangazi Çatı Kaplama | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Eskimiş ve izolasyonu artık kullanılmaz hale gelen tüm çantalarınızı Osmangazi çatı kaplamaları firmaları içerisinde yer alan firmamız en iyi ve en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır. Hizmet vermeye başladığımız ilk günden beri belirlemiş olduğumuz misyon ve vizyonlar içerisinde ortaya koymuş olduğumuz tüm hizmetleri en iyi şekilde gerçekleştirmek en birincil hedefimiz haline gelmiş ve aynı zamanda müşterilerimizin almış oldukları hizmetten memnun kalmaları ve ortaya koymuş olduğumuz işlemin uzun ömürlü olması firmamız için oldukça önemlidir.

Ceyhan yapı olarak Osmangazi bölgesinde çatı kaplama hizmetimizi sürdürmekte olup bu süreçte deneyimli ustalarımız sayesinde ortaya koyduğumuz işçiliği en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Çatı Kaplama Nasıl Yapılır?

Çatı kaplama nasıl yapılır? Sorusu genellikle hizmet alanımızda müşterilerimiz tarafından en çok merak edilen konular içerisinde yer alsa da tüm çatı kaplama hizmeti alanını deneyimli ustalarımız gerçekleştirmekte olup bu süreçte müşterilerimizin herhangi bir işlemle ilgilenmelerini gerek olmamaktadır.

Genel olarak çatı kaplama işleminin gerçekleştirilmesi içerisinde bazı adımlar bulunmakta olup bu adımlardan ilki hazırlık aşamasıdır. Hazırlık aşamasında çatının tüm temizliği yapılarak onarılması gereken yerler onarılmış makta ve çatının yapısı ile durumu incelendikten sonra malzeme seçimine geçilmektedir.

Malzeme seçimi sırasında müşterilerimizin isteklerine ve zevklerine ön planda tutarak kullanılacak olan binanın genel yapısı ve çatının özelliğine göre de en uygun malzemenin seçimini gerçekleştirmekteyiz.

Çatı kaplama malzemeleri çeşitlilik göstermekte olup bir sonraki aşama bu malzemelerin çatının üzerine yapıştırılması veya çatının üzerine yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Ardından çatı kaplama malzemesi tüm kaplamanın üzerine dökülerek eşit bir şekilde yayılmakta ve böylece çatıdaki tüm alanlar kaplanmaktadır. Kaplama işlemi tamamlandıktan sonra gelen aşamada ise kaplama malzemesi sıkıca bağlanmaktan ve böylece hem çatının yapısına uygun şekilde kesilmiş hem de uzun süre kullanılabilecek biçimi almış olmaktadır.

Çatı kaplama hizmeti içerisinde sağlamış olduğumuz son hizmet ise temizlik olmaktadır ve çevresi güzelce temizlendikten sonra yeni kaplama malzemesi tamamlanmış olmaktadır.

Membran Çatı Nedir?

Membran çatı, çatı kaplama malzemesi olarak ince, esnek ve su geçirmez bir tabakayı kullanan bir çatı türüdür. Bu tip çatılar için kaplama işlemi yapılırken çoğunlukla malzeme seçimi olarak pvc, tpo veya epdm gibi malzemeler tercih edilmektedir. Membran çatılar, çatının üzerine yerleştirilir veya çatının üzerine yapıştırılır. Membran çatılar, çatının yapısına veya çatının üzerine yerleştirilen malzemelere göre değişebilir.

Membran çatıların özellikleri diğer tüm çatı kaplama malzemeleriyle ortaklık göstermekte olup genellikle sahip olduğu özellikleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Su geçirmezlik,
  • Isı yalıtımı,
  • Hava geçirgenliği,
  • Yangın direnci,
  • Uzun ömürlülük,
  • Uv dayanıklılık,
  • Dayanıklılık,
  • Ağırlık .

Mebran çatı kaplama özellikle endüstriyel ya da kommerci alanlar için tercih edilmekte olup bazı durumlarda ev çatıları içinde tercih edilebilmektedir.

Köpüklü Çatı Malzemesi

Köpüklü çatı kaplama, çatı kaplama malzemesi olarak poliüretan köpük kullanan bir çatı türüdür. Poliüretan köpük, su geçirmez, yangın dirençli ve hava geçirgenliği yüksek bir malzeme olduğu için çatı kaplama için idealdir.

Bu malzemede diğer çatı kaplama malzemeleri gibi çatı üzerine yerleştirilerek veya çatı üzerine yapıştırılarak uygulanmakta olup çatının yapısına ya da çatının üzerine yerleştirilen malzemelere göre farklılık göstermektedir. Özellikle köpüklü çatı kaplama tıpkı mebran çatı kaplama malzemesi gibi endüstriyel veya kommerci alanlarda tercih edilmektedir.

Bu malzemelerin genel özellikleri de diğer kaplama malzemeleri ile benzerlik göstermekte olup sahip olduğu yalıtkan özelliği ile oldukça işlevsel ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu malzemelerin seçimi tamamen çatının yapısına göre belirlenmekte olup uygun görüldüğü tüm alanlarda uygulanması mümkündür.

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.