Gürsu Su Tesisatı
Su tesisatı genellikle birçok kişi tarafından evde bulunan tesisat üzerinde yapılan onarım işlemlerini akıllara getirse de çoğu zaman birçok kişinin gözünden kaçan ancak inşaat sırasında mutlaka yerine getirilmesi gereken hizmet alanı su tesisatı olmaktadır.

Gürsu Su Tesisatı Ustası | Hemen Ara :

0534 854 44 32

Su tesisatı genellikle birçok kişi tarafından evde bulunan tesisat üzerinde yapılan onarım işlemlerini akıllara getirse de çoğu zaman birçok kişinin gözünden kaçan ancak inşaat sırasında mutlaka yerine getirilmesi gereken hizmet alanı su tesisatı olmaktadır.

Bizler de Gürsu su tesisatı hizmeti sağlayan firmalar içerisinde yer almakta olup hizmet bölgemizde yer alan tüm kaba inşaat alanlarına su tesisatı hizmeti sağlamaktayız. Bu süreçte özellikle su tesisatının kaba inşaat halindeyken tüm planının doğru çizilmesi ve ihtiyaç duyulan tüm gerekliliklerin doğru tespit edilmesi oldukça önemlidir.

Uzman çalışanlarımız ile yürütmüş olduğumuz kaba inşaat su tesisatı hizmeti kapsamında tüm planlama sürecini en iyi şekilde gerçekleştirerek ortaya koymuş olduğumuz bu hizmet sayesinde daha sonra binada uzun süre herhangi bir problem yaşamadan su tesisatını kullanmak mümkün olmaktadır.

Özellikle su tesisatının temiz su tesisatı ve kirli su tesisatı olarak ikiye ayrılması noktasında da temiz su tesisatı ile kirli su tesisatının birbirine karışmaması veya daha sonra problem yaratmaması için iyi şekilde planlanarak ve binanın genel projesine uyumluluk göstererek gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Su tesisatı alanında vermiş olduğumuz hizmetler içerisinde şunlar yer almaktadır;

 • Kırmadan gider açma
 • Kaba inşaat su tesisatı
 • Su tesisatı tıkanıklık açma
 • Kamera veya cihazla su kaçağı tespiti

Kaba İnşaat Su Tesisatı Nasıl Yapılır?

Kaba inşaat su tesisatı, su giriş ve çıkış hattından oluşmakta olup bu hattın banyo, mutfak ve lavabo ile bağlı bir şekilde tamamlayıcı olması gerekmektedir. Bina içerisinde bulunan tüm temiz ve kirli su hattının birbiriyle bağlantılı olması ve su kullanımının yapıldığı alanlardan bu hattın geçmesi gerekmektedir.

Kaba inşaat su tesisatı yapımı sırasında ilk olarak su giriş hattı yerleştirilmekte olup daha sonra su dağıtım hattı yani binanın genel ihtiyacına göre belirlenmiş olan boyutlara sahip boruların döşenmesi yer almaktadır.

Daha sonraki aşamada ise banyo, duş veya lavabo gibi alanlarda ortaya çıkan atık suyun drenaj sistemine taşınması için su çıkış attı yerleştirilmektedir. Elde edilen atık suyun binadan dışarıya atılması sırasında ise kanalizasyon hattı yerleştirilmekte olup bu atık sular doğrudan bu hat üzerinden kanalizasyon pınar iletilmektedir.

Tesisatın bağlantı noktaları özellikle daha sonra su kaçağının oluşmaması için veya herhangi bir problem meydana getirmemesi için doğru şekilde bağlanması gerekmekte olup test etme ve kontrol aşamaları da tamamlandıktan sonra ihtiyaç duyulması halinde sızdırmazlık veya boyama işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

Su Tesisatı Malzemeleri

Vermiş olduğumuz su tesisatı hizmeti içerisinde ihtiyaç duyulan bazı malzemeler bulunmakta olup bu malzemeleri kaliteli şekilde tercih etmekteyiz. Genel olarak ihtiyaç duyulan su tesisatı malzemeleri şöyle sıralanabilir;

 • Pvc boru: su giriş, su dağıtım ve su çıkış hattının kurulmasında en sık kullanılan malzeme olarak kullanılır. Pvc boru, hafif, esnek ve ucuzdur.
 • Paslanmaz çelik boru: su çıkış hattının kurulmasında kullanılır. Paslanmaz çelik boru, dayanıklı ve korozyona karşı dirençlidir.
 • Polietilen boru: su giriş ve su dağıtım hattının kurulmasında kullanılır. Polietilen boru, dayanıklı ve korozyona karşı dirençlidir.
 • Kompozit boru: polietilen boru gibi su giriş, su dağıtım ve su çıkış hattının kurulması sırasında kullanılır. Kompozit boru, hafif, esnek, dayanıklı ve korozyona karşı dirençlidir.
 • Kanalizasyon boru: atık suyun drenaj sistemine taşınması için kullanılır. Kanalizasyon boru, dayanıklı ve korozyona karşı dirençlidir.
 • Fittings: su giriş, su dağıtım ve su çıkış hattının kurulmasında kullanılır. Fittings, boru bağlantı noktalarının birleştirilmesi için kullanılır.
 • Vanalar: su giriş, su dağıtım ve su çıkış hattının kontrolü için kullanılır. Vanalar, su akışını açmak veya kapatmak için kullanılır.
 • Boyama malzemeleri: tesisat bölümlerini boyamak için kullanılır.
 • Sızdırmazlık malzemeleri: bağlantı noktalarında sızdırmazlık yapmak için kullanılır.

 

 

Hemen Ara : 0534 854 44 32

İletişime Geçin
Sırameşeler / Osmangazi / Bursa

Ceyhan Yapı

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.